День Державного Прапора України

Хода вишиванок і урочиста церемонія (Новини 23.08.2021)


Державний прапор – це не тільки символ, гордість і святиня, а ще й емблема країни, яка символізує її суверенітет, її незалежність.

Синьо-жовтий прапор України піднімається під час відкриття міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній, під час вручення призів переможцям міжнародних спортивних змагань.

Державний прапор майорить над будинком Верховної Ради України, резиденцією Президента України, над будинками обласних, районних і місцевих Рад, над представництвами нашої держави у країнах світу.

Конституцією Державний Прапор України визначається як «стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів» із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Відтак, синій і жовтий кольори є державними кольорами України.

/Files/images/2021-2022/den_derjavnogo_prapora_ukrani/2.jpg /Files/images/2021-2022/den_derjavnogo_prapora_ukrani/1.jpg /Files/images/2021-2022/den_derjavnogo_prapora_ukrani/3.jpg

Поєднання цих кольорів в українській символіці має давнє походження і трактуватися може по-різному. Жовтий – це колір безмежної хлібної ниви, золотої пшениці – символу миру й достатку, а також це колір сонця, без лагідних променів якого неможливе життя. Синій колір – це безхмарне синє небо, символ миру; це також і чиста вода українських річок. Поєднання цих кольорів на українському прапорі символізує чисте, мирне, безхмарне небо над жовтим колоссям хлібної ниви. Воно втілює віковічні прагнення нашого народу до миру, праці, краси.

Тож, шануймо наш національний символ!
Зі святом!

Кiлькiсть переглядiв: 75